KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 15763030

nr 1576 3030

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Tuschteckning, Figurer. Signerad, daterad 1959. Bildmått: 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x32 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 6 november 2023
kl 20:59:24

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg